تعیین سایز انگشتر

با وجود اینترنت و فروشگاه های اینترنتی ، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید انگشتری را که مورد پسند شماست از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید ولی با توجه به اینکه سایز انگشتر را نمی دانید و تست نکرده اید دلسرد و منصرف می شوید. یا گاها هدیه ای را برای عزیزانتان سفارش می دهید در صورتی که سایز انگشتر او را نمی دانید و به مشکل بر می خورید. در این شرایط چه باید کرد؟

 

۱- استفاده از سایز دور انگشت :

شما می توانید با اندازه گیری سایز دور انگشت مورد نظر خود با استفاده از سانتی متر و یا یک نوار کاغذی یا پارچه ای و مطابقت آن با جدول زیر سایز انگشتر خود را بدست آورید

اندازه دور انگشت بر حسب میلی متر
(mm)
سایز انگشتر
۴۴٫۲ ۳
۴۵٫۵ ۳½
۴۶٫۸ ۴
۴۸٫۰ ۴½
۴۹٫۳ ۵
۵۰٫۶ ۵½
۵۱٫۹ ۶
۵۳٫۱ ۶½
۵۴٫۴ ۷
۵۵٫۷ ۷½
۵۷٫۰ ۸
۵۸٫۳ ۸½
۵۹٫۵ ۹
۶۰٫۸ ۹½
۶۲٫۱ ۱۰
۶۳٫۴ ۱۰½
۶۴٫۶ ۱۱
۶۵٫۹ ۱۱½
۶۷٫۲ ۱۲
۶۸٫۵ ۱۲½
۶۹٫۷ ۱۳

برای گرفتن اندازه دور انگشت خود می توانید از سانتی متر و یا یک نوار کاغذی و یا پارچه ای استفاده کنید. بعد از اندازه گیری اندازه دور انگشت با استفاده از جدول بالا سایز انگشتر مورد نظر را مشخص کنید.

۲- استفاده از قطر انگشتر

شما می توانید با استفاده از سانتی متر قطر یکی از انگشتر های خود را که از قبل دارید را اندازه گیری کنید و با استفاده از جدول زیر اندازه انگشتر را مشخص کنید

قطر انگشتر به میلی متر
(mm)
سایز انگشتر
۱۴٫۱ ۳
۱۴٫۵ ۳½
۱۴٫۹ ۴
۱۵٫۳ ۴½
۱۵٫۷ ۵
۱۶٫۱ ۵½
۱۶٫۵ ۶
۱۶٫۹ ۶½
۱۷٫۳ ۷
۱۷٫۷ ۷½
۱۸٫۱ ۸
۱۸٫۵ ۸½
۱۹٫۰ ۹
۱۹٫۴ ۹½
۱۹٫۸ ۱۰
۲۰٫۲ ۱۰½
۲۰٫۶ ۱۱
۲۱٫۰ ۱۱½
۲۱٫۴ ۱۲
۲۱٫۸ ۱۲½
۲۲٫۲ ۱۳
۲۲٫۶ ۱۳½

نکات مهم در اندازه گیری سایز انگشت

۱- انگشت خود را در گرما و در پایان روز اندازه گیری کنید.
سایز انگشتان معمولا با دما تغییر می کند. انگشتان در گرما منبسط و در سرما منقبض می شوند. بهتر است سایز انگشت خود را در گرما و در پایان روز اندازه گیری کنید زیرا در این هنگام انگشتان در بزرگترین سایز خود می باشند.

۲- اندازه گیری را چند بار تکرار کنید.
انگشتر باید به راحتی بر روی انگشت قرار بگیرد و هیچ فشاری روی آن ایجاد نکند. در عین حال انگشتر نباید خیلی آزاد باشد تا به راحتی از دست خارج شود. برای بدست آوردن دقیق ترین سایز انگشت بهتر است اندازه گیری چند بار تکرار شود. این کار از صرف زمان و هزینه اضافی برای تغییر سایز انگشتر جلوگیری می کند.

۳- نوع انگشتر در تعیین سایز آن تاثیر دارد.
انگشترهایی که دارای رکاب پهن هستند معمولا اندکی تنگ تر از انگشترهایی با همان سایز که دارای رکاب نازک می باشند هستند. از این رو بهتر است سایز انگشترهایی که دارای رکاب پهن می باشند را به اندازه یک چهارم یا نصف سایز، بزرگتر انتخاب کرد. به عنوان مثال اگر سایز انگشت بعد از اندازه گیری ۶ بدست آمد، در صورتی که رکاب انگشتر موردنظر پهن باشد بهتر است سایز ۶٫۲۵ یا ۶٫۵ انتخاب شود. همچنین سایز برخی انگشترها قابل تغییر نمی باشد و یا اینکه در صورت تغییر سایز، انگشتر به زیبایی قبل نخواهد بود. این نوع از انگشترها نیاز به دقت بیشتری در اندازه گیری دارند.

۴- انگشت ها متفاوت هستند.
در حالت کلی اندازه یکی از دست ها به اندازه نیم سایز بزرگتر از دیگری است. این دست معمولا دست غالب )دستی که با آن می نویسید( می باشد. بنابراین بهتر است اندازه گیری سایز از دستی انجام شود که می خواهیم انگشتر روی آن قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر قصد خرید انگشتر نامزدی را دارید که معمولا در دست چپ قرار می گیرد، باید اندازه گیری را بر روی انگشت
دست چپ انجام دهید.

۵- سایز بند انگشت باید در نظر گرفته شود.
اگر سایز بند انگشت خیلی بزرگتر از قسمت پایینی انگشت باشد باید هر دو قسمت اندازه گیری شده و میانگین گرفته شود. این کار باعث می شود انگشتر به راحتی از قسمت بند انگشت عبور کند و در عین حال خیلی آزاد نباشد تا به راحتی از دست خارج شود.

۶- سایز بزرگتر را انتخاب کنید.
اگر دو سایز مختلف مناسب انگشت شما باشد و یا اینکه دو سایز مختلف را در اندازه گیری برای انگشت خود بدست آورده اید بهتر است سایز بزرگتر را انتخاب کنید و یا در صورت امکان با فردی که اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد مشورت کنید. برای نتیجه بهتر اندازه گیری های خود را در واحد میلیمتر انجام دهید.
اگر می خواهید برای شخص دیگری هدیه بخرید …

اگر برای شخص دیگری هدیه می خرید و نمی خواهید مستقیما از او سایز انگشتش را بپرسید، می توانید از یکی از نزدیکان و یا دوستان او درباره سایز انگشترش سوال کنید. و یا یکی از انگشترهای او را قرض بگیرید و از روی آن اندازه گیری کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا